(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 pokojowy dom (Nr 4930910)

2 pokojowy dom

Waga w kg (łączna):

1600.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

dom

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Dystans: 2125.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Shotts

Od 23 wrz 2019 do 26 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Czersk

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy właściwie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Jak czegoś od dawna nie używamy lub jeśli jest popsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy przydadzą się solidne kartony, które można zakupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który zwykle przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo rozdzielić naczynia na kilka kartonów, żeby łatwiej było je przetransportować. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy rozpakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym lokalu. Wielkogabarytowe meble warto rozmontować, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy materiały zabezpieczające, przykładowo jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej delikatne przedmioty, a jeżeli nie mamy folii, wówczas warto zastosować pledy, pościel i obkleić normalną taśmę klejącą. Podczas gdy mniejsze rzeczy zawińmy w papier lub ręczniki nim umiejscowimy w pudełku.

            Zlecając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, występowanie windy, bądź problemy w podjeździe pod budynek. Dodatkowo warto powiedzieć, jeżeli występują wyjątkowe wymogi odnoszące się do jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych firm transportowych proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku oraz osłanianie waszego dobytku.