(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 4722760)

Waga w kg (łączna):

24.00

Dystans: 353.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Płońsk

18 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Wierzchucino

19 lip 2019


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania bądź kupić odpowiedni karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle opłaca się odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się umieścić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw osłaniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.