(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 rowery (Nr 4725708)

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 1672.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Brighton

Od 23 wrz 2019 do 30 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 30 wrz 2019 do 6 paź 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy transportujemy nowy rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru warto ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle warto zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.