(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 4835690)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

30.00

Dystans: 2353.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 28 wrz 2019 do 29 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu lub zakupić pasujący karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru warto ułożyć w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć kawałkami tektury i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby lub przerzutki warto osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.