(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 4890342)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

33.00

Dystans: 688.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Zakopane

Od 5 wrz 2019 do 6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 7 wrz 2019 do 8 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy użyć oryginalnego opakowania lub kupić taki karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się odkręcić oraz usunąć wszelkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru przydałoby się ułożyć w osobnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w pudle należy osłonić makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 zł.