(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 rowery (Nr 4987342)

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 338.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Opole

2 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 5 wrz 2019 do 6 wrz 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy poodkręcać oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru warto osadzić w osobnych, małych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić gazetami bądź folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw osłaniających przesyłkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.