2 rowery (Nr 5213754)

Waga w kg (łączna):

9

Dystans: 1505.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 11 wrz 2020 do 16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romania, Cervia

Od 21 wrz 2020 do 25 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowy rower warto zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (warto użyć oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić taki karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać i usunąć wszystkie ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie umieścić w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało ok. 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.