(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 6072660)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 753.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Trzcianka

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Weissenburg In Bayern

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiutki rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu czy też nabyć pasujący karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy poodkręcać oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru najlepiej umieścić w odrębnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o doręczenie surowców zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.