(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 rowery (Nr 6355797)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 313.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Chełmno

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie kupić właściwy karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby lub przerzutki warto osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie surowców chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.