(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 rowery (Nr 6550984)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1536.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Canterbury

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Osiedle Nowy Glinnik

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo nabyć taki karton w sklepie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie osadzić w oddzielnych, mniejszych kartonach albo osłonić wycinkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.