(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 rowery (Nr 6558021)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

28 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Porto Santo

19 paź 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo kupić stosowny karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej osadzić w oddzielnych, małych kartonach lub osłonić fragmentami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie trzeba osłonić papierem albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.