2 rowery (Nr 7148022)

2 rowery

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2408.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Oksytania, Lourdes

3 cze 2021


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w kartonie po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.