(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 20:27

2 Samochody osobowe

(Nr 2244408)
2 Samochody osobowe

Marka i model:

Jaguar oraz Land Rover

Waga w kg (łączna):

1800.00

Dystans: 6021.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Od 1 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Od 1 sty 2018 do 31 sty 2018