(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-09 13:07

2 samochody z niemiec do polski ,dlugii termin

(Nr 2078610)

Marka i model:

renault kangoo ,vw passat b5 combi

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 881.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Altötting, Niemcy

Od 4 gru 2017 do 31 gru 2017

Adres i termin dostawy

Tarnów, 33-100, Polska

Od 5 gru 2017 do 31 sty 2018