(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Sibirien Husky (Nr 4783000)

2 Sibirien Husky

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

2 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

2 lut 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem chore ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, gdy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.