(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 skutery (Nr 3562393)

Marka i model:

małe suzuki 95 kg i większa honda 160kg.

Waga w kg (łączna):

270

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1342.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Schwyz, Gersau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Bobrowniki Małe

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.