(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Suzuki Jimny+1 kleiner Hänger (Nr 4651932)

2 Suzuki Jimny+1 kleiner Hänger

Marka i model:

2 suzuki Jimny +1 kleiner Hänger

Waga w kg (łączna):

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1026.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Dackenheim

5 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Węgry, Węgry, Balatonendréd, Somogy, Ungarn

9 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.