(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-13 18:07

2 szczeniaki

(Nr 2221122)

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 530.00 km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Ostrołęka, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lubin, 95083, Polska

Termin elastyczny