(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-04-30 16:13

2 szczeniaki o wadze 3,5 kg kazdy w wieku.trzech miesiecy.rasy Coton de Tulear.

(Nr 2647324)
2 szczeniaki o wadze 3,5 kg kazdy w wieku.trzech miesiecy.rasy Coton de Tulear.

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 1459.00 km

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Inowrocław, 07-100, Polska

2 maj 2018

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny