(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 szt ławki rezerwowych (Nr 4197993)

Długość [m]:

6.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

200.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 460.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

12 kwi 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

12 kwi 2019


Transport innych ładunków

Transport innych towarów

Koszt przewozu ładunków jest uzależniony od wielkości ładunku, daty przewozu jak również od odległości między miejscem załadunku i wyładunku.

Kategorie ładunków

Przewóz ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują podłoże, na którym rozkłada się niewielkie przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem palety są palety euro. Na tych platformach często transportuje się meble, szkło, materiały budowlane (np., terakota, kamień itd.), drzwi jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić pojazdem ciężarowym oraz zajmuje tylko fragment przestrzeni ładunkowej. Do tego typu transportu używa się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do transportu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Przy takim typie przewozu korzysta się z różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych ładunków może wymagać pojemnika metalowego – przede wszystkim w przypadku transportu ładunków płynnych oraz ładunków sypkich. W tych pojemnikach metalowych można też transportować towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W pojemnikach metalowych można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i kawałkowych – można rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przechylonej w tył lub na bok.

Pozostałe ładunki – towary, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii wówczas zalicza się je do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.