(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 szt -> Toyota Yaris - Odbiór Turyn i Mediolan (Nr 4452089)

Marka i model:

Toyota Yaris 2 sztuki

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1392.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Piemont, Collegno

Od 30 maj 2019 do 7 cze 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 31 maj 2019 do 7 cze 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.