(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-27 10:47

2 sztuki Ciągnik rolniczy

(Nr 2325404)
2 sztuki  Ciągnik rolniczy

Marka i model:

zetor 6245 i zetor 7045

Długość [m]:

3.7

Szerokość [m]:

1.98

Wysokość [m]:

2.7

Waga w kg (łączna):

3800.00

Dystans: 2172.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Duże urządzenia rolnicze są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po ulicach, bo ich rozmiar przewyższa możliwe gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Unii Europejskiej. Utrudnienie powodować może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, jaki przekracza normy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów uprawnych z reguły stosuje się przyczepy rodzaju jumbo lub tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń rolniczych powinni dysponować właściwie przysposobionymi lawetami, które potrafią przetransportować ciągniki uprawne, których ciężar wynosi do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć odpowiednie uprawnienia, sprzęt fachowy i praktykę. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza dopuszczalne zasady wymiarami lub ciężarem, konieczne będzie dostanie odpowiedniego pozwolenia, a dodatkowo potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

    Koszt transportu urządzenia rolniczego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności urządzenia. Na wycenę przewozu wpływa także odległość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być także czas transportu.

Adres i termin nadania

Letterbreen, BT78 3SS, Wielka Brytania

Od 28 sty 2018 do 4 lut 2018

Adres i termin dostawy

Gniezno, 62-200, Polska

Termin elastyczny