(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 wyżły szczenięta (Nr 5331366)

2 wyżły szczenięta

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Od 20 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Region Centralny, Villeperdue

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, kiedy mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.