(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 x BMW F 800 GS (Nr 5613187)

2 x BMW F 800 GS

Marka i model:

2 Stück BMW GS 800

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 11238.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

29 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Eisenach

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.