(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-05-27 07:28

2 x europaleta 80x120x80 (Nr 2754452)

2 x europaleta   80x120x80

Długość [m]:

120

Szerokość [m]:

80

Wysokość [m]:

80

Waga w kg (łączna):

2000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

2 x europaleta

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 374.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to spożytkowanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy dysponujemy do przetransportowania mniejszy ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie wymaga wykorzystania dużej płaszczyzny, wówczas użycie takiego rodzaju kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL kwalifikuje się auta, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz pozostałe pojazdy spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się spore pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe i ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka i furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był przystosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wyszukanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i rozmiar. Powinno się również dołączyć informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, powinno się opisać ładunek. Kluczowa jest również informacja w temacie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek i rozładunek. Zasadniczą informacją jest również czas realizacji transportu.

Ładunki przewożone w ramach LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Rososzyca, 63-405, Polska

30 maj 2018

Adres i termin dostawy

Ciechnowo, 78-314, Polska

30 maj 2018