(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 12:50

2 x grand scenic

(Nr 2113722)

Marka i model:

Renault Grand Scenic III

Waga w kg (łączna):

1550.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1215.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Cremona, 26100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wojkowice Kościelne, 42-580, Polska

Termin elastyczny