(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 x Jeep wrangler (Nr 5061154)

2 x Jeep wrangler

Marka i model:

2 x Jeep Wrangler

Waga w kg (łączna):

6000

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1117.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Nomos Eurytania, Karpenisi

3 lis 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Braszów, Făgăraș

6 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.