(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 zi whg (Nr 6348017)

2 zi whg

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Budżet zlecenia [€]:

1000

Dystans: 420.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie złożonym i długotrwałym procesem, ale gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych problemów.

            W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych sprzętów. Jak czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeżeli jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przewozić z lokalizacji do lokalizacji. Do pakowania wszystkich sprzętów przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy zakupić lub podpytać o nie w pobliskim sklepie, który i tak przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie rozłożyć ciężar, np. porozdzielać książki na parę pudeł, aby bezproblemowo było je przetransportować. Opisanie każdego pudła uprości przy rozpakowywaniu przedmiotów i meblowaniu się w nowym domu. Pokaźne meble należy rozmontować, aby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Gdy posiadamy surowce izolujące, przykładowo jak folię strech, spróbujmy opakować bardziej kruche rzeczy, a gdy nie posiadamy folii, wówczas warto użyć pledy, prześcieradła i obkleić standardową taśmę klejącą. Tymczasem małe meble owińmy w ubrania lub ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zlecając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne trudności w podjeździe pod budynek. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują specyficzne zasady dotyczące jakiś rzeczy.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie tysiące profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i chronienie naszego dobytku.