(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Zimmer (Nr 4626565)

2 Zimmer

Waga w kg (łączna):

25

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Budżet zlecenia [€]:

2000

Dystans: 2768.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Bad Nenndorf

13 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Αρχαιολογικό Μουσείο Μεσσηνίας, Chráni, Zentralmakedonien, Griechenland

4 paź 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym oraz czasochłonnym procesem, jednak kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przebiec bez dużych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od kilku lat nie używamy lub kiedy jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przewozić z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które można zakupić lub zapytać o nie w najbliższym markecie, który przeważnie przeznaczyłby je na śmieci. Dodatkowo oprócz pudeł, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo podzielić książki na kilka pudeł, żeby bezproblemowo było je dźwigać. Opisanie każdego pudła pomoże przy rozpakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym domu. Duże meble warto rozmontować, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy surowce chroniące, przykładowo jak folię strech, możemy poosłaniać bardziej wrażliwe przedmioty, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować pledy, prześcieradła i obkleić normalną taśmę samoprzylepną. Natomiast drobne meble owińmy w papier czy ręczniki nim umieścimy w paczce.

            Zamawiając transport warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, występowanie windy, ewentualne przeszkody w dojeździe pod dom. Dodatkowo należy poinformować, jeśli pojawiają się specyficzne zasady dotyczące jakiś mebli.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych oferuje swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie twojego dobytku.