(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

20 (Nr 5096314)

20

Waga w kg (łączna):

200

Dystans: 277.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 6 maj 2020 do 7 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower warto zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu bądź zakupić właściwy karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu , należy zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu warto ulokować w odrębnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie surowców ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.