20 " Container (Nr 6413661)

20 " Container

Długość [m]:

6.05

Szerokość [m]:

2.43

Wysokość [m]:

2.59

Waga w kg (łączna):

5000

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1707.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hann. Münden

Od 22 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Benifallet

Od 12 paź 2020 do 20 paź 2020


Transport kontenerów

Kontenery to metalowe pojemniki wykorzystywane w przewozie drobnych towarów (drobnicy), które przeważnie podzielone są na drobne paczuszki lub zwykle są zapakowane w worki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczona na paletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują ogrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na częste wykorzystanie. Każdy metalowy pojemnik ma właściwy ekwipunek, który ułatwia przyczepianie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się samochodami ciężarowymi.

Rodzaje kontenerów

Wziętym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, niejednokrotnie określany kontenerem 1C. Jest to kontener o pojemności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne kontenerów 1C wynoszą 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Pojemniki te najczęściej stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne są również pojemniki 1C i 40-stopowe rodzaju „open top” – ich gabaryty są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten gatunek pojemników używa się do przewożenia surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj pojemnika metalowego „flat rack” stosowany bywa w przewozie pakunków przeogromnych i ciężkich ładunków. Ten typ pojemnika w wersji „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozkładane boki i dach. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, kontenery z obudową.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena przewozu kontenera jest uzależniona od wielkości i typu transportowanego ładunku, drogi oraz szczególnych elementów, które przewoźnik musi spełnić w trakcie transportu.