20" Container (Nr 7564608)

20" Container
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
20" Container
600 x 250 x 250 cm
20000 kg
1
Łączna waga:
20000 kg
Dystans
2163 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 25 kwi 2022 do 26 kwi 2022

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västernorrland, Sidensjö

16 maj 2022


Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie wykorzystywane w transporcie drobnych paczek (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczuszki lub zwykle są popakowane w paczki, siatki lub pudła. Drobnica bywa również umieszczana na europaletach. Kontenery pomagają w przewozie zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest solidna, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada stosowny osprzęt, który umożliwia umocowanie i przenoszenie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zwykle przewozi się ciężarówkami.

Typy kontenerów

Cenionym gatunkiem pojemnika jest kontener 20-stopowy, z reguły określany kontenerem 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnątrz pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener gatunku 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego gabaryty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć około 10 palet. Pojemniki te z reguły stosuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne bywają również pojemniki 1C i 40-stopowe rodzaju „open top” – tych kontenerów rozmiary są podobne do pojemników 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten gatunek pojemników stosuje się do transportu surowców ładowanych z góry i materiałów sypkich.

Rodzaj kontenera „flat rack” wykorzystywany jest w transporcie towarów olbrzymich i ciężkich pakunków. Ten rodzaj kontenera w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki - chłodnie, izotermiczne, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w transporcie pakunków przestrzennych. Pojemniki „open side” mają otwierane boki i dach. Kontenery rodzaju „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Występują również kontenery cysterny, pojemniki z wentylacją, pojemniki wyposażone w podpory do samozaładunku.

Koszt przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od wielkości i typu przewożonego towaru, odległości oraz szczególnych warunków, które przewoźnik musi wykonać w trakcie przewozu.