20" contener (Nr 7015490)

20" contener

Długość [m]:

6.2

Szerokość [m]:

2440

Wysokość [m]:

2650

Waga w kg (łączna):

4000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2194.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rzgów

12 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport kontenerów

Kontenery to żelazne pojemniki używane w transporcie niewielkich paczek (drobnicy), które na ogół podzielone są na mniejsze pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica bywa także przewożona na europaletach. Kontenery pomagają w transporcie zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja kontenera jest wytrzymała, co umożliwia częste użytkowanie. Każdy kontener posiada stosowny ekwipunek, który umożliwia montowanie i transportowanie kontenera z jednego samochodu na inny. Kontenery z reguły przewozi się pojazdami ciężarowymi.

Rodzaje metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym gatunkiem kontenera jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o objętości prawie 33 metrów kwadratowych. Formaty w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik gatunku 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C da radę przetransportować prawie 10 europalet. Kontenery te zwykle wykorzystuje się w transporcie materiałów zapakowanych.

Dostępne są również pojemniki 20-stopowe i 1A typu „open top” – tych kontenerów wymiary są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów używa się przy przewożeniu surowców wkładanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” stosowany jest w transporcie pakunków gigantycznych i ciężkich ładunków. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

Innymi rodzajami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w przewozie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane boki i dach. Pojemniki metalowe gatunku „rolling floor” mają podłogę toczną. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, kontenery agregaty, pojemniki z obudową.

Koszt transportu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od wymiarów oraz rodzaju transportowanego towaru, drogi oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi wykonać w trakcie transportu.