(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Specjalnej ostrożności, Szkło / Kruche / Łamliwe Dodano: 2017-12-28 19:37

20 cristales de 2,80m x 1,50m aproximadamente

(Nr 2246025)
20 cristales de 2,80m x 1,50m aproximadamente

Długość [m]:

2.80

Szerokość [m]:

1.50

Wysokość [m]:

0.01

Waga w kg (łączna):

70.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 0.00 km

Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

    Przy transporcie rzeczy łatwo tłukących się, kruchych oraz łamliwych jest konieczność z wyprzedzeniem zatroszczyć się o możliwość ochronienia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy jedynie karton. Pustą przestrzeń pakunku przydałoby się wypełnić elastycznymi częściami osłaniającymi. Przedmiot bezpiecznie będzie owinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę trzeba poświęcić elementom pękającym i pamiętać, żeby zapełnić niezajęte przestrzenie w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię zaklejamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Nie licząc ochronienia elementu folią, istotne jest także otoczenie elementu gazetą lub wsadzenie go do kartonowego opakowania.

    Jeżeli transportujemy duże szklane elementy na przykład szyby, to trzeba ochronić je zarówno przed rozbiciem jak również przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot okręcamy szczelnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, umieszczamy w pudle oraz drukowanymi literami notujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę informującą z takim samym komunikatem.

    Drobne ze szkła elementy na przykład szklanki, lampki warto osłonić starymi kartkami z magazynów lub papierem. W dalszym kroku układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Podobną techniką owijamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości szklanych rzeczy, takich jak żyrandole czy telewizory, można użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, jak np. ubrania lub szmatki.

    Koszt transportu elementów delikatnych uzależniony jest od wagi, formatów, trasy i daty przewiezienia paczki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, jeżeli wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli chcemy, aby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Na przykład, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to wydatek około 140 złotych. Za transport lustra z Gliwic do Warty to koszt 250 PLN.

Adres i termin nadania

Torrelodones, 28250, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Torrelodones, 28250, Hiszpania

Termin elastyczny