(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-23 22:38

20 Golebi (Nr 2409916)

Waga w kg (łączna):

3.00

Dystans: 1138.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, kiedy posiadamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Goch, 47574, Niemcy

Od 26 lut 2018 do 27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Morawica k Krakowa, Polska

Od 28 lut 2018 do 1 mar 2018