(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2001 Harley Davidson XL1200S Sportster Sport (Nr 4792016)

Marka i model:

Harley Davidson XL1200S Sportster Sport

Waga w kg (łączna):

250.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 81.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Vinon-Sur-Verdon

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Salon-De-Provence

10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.