(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2006 Kia Sportage (Nr 5688942)

Marka i model:

Kia Sportage 2006 Model

Waga w kg (łączna):

3406.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2013.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Od 7 lut 2020 do 10 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Fife, St Andrews

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.