(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 22:20

200kg 215x100x120 motocykl

(Nr 2329400)

Marka i model:

Honda cbr1000rr

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1695.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Klecza Górna, 34-100, Polska

Od 9 lut 2018 do 16 lut 2018

Adres i termin dostawy

Luton, LU1 2NA, Wielka Brytania

Od 10 lut 2018 do 17 lut 2018