(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2010 ducati monster (Nr 6094133)

2010 ducati monster

Marka i model:

Yamaha

Waga w kg (łączna):

181

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kansas, Independence

4 lip 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Béni Mellal-Khénifra, Agadir Bouachiba ⴰⴳⴰⴷⵉⵔ ⴱⵓⵄⵛⵉⴱⴰ أگادير بوعشيبة

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.