2016 VW golf sportsvan vii 1.9 diesel (Nr 6069044)

2016 VW golf sportsvan vii 1.9 diesel

Marka i model:

2016 VW golf sportsvan vii 1.9 diesel

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1198.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Od 20 maj 2020 do 27 maj 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västra Götalands Län, Gbg

Od 2 cze 2020 do 9 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.