(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2019 BMW X5 (Nr 4941522)

2019 BMW X5

Marka i model:

2019 BMW X5

Waga w kg (łączna):

3000.00

Budżet zlecenia [€]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4324.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 23 sie 2019 do 24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Irak, Irbil, Irbil

Od 15 wrz 2019 do 19 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.