21ft Motor boat (Nr 6440966)

Długość [m]:

6.8

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

3000

Budżet zlecenia [€]:

2800

Dystans: 3320.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας, Πάργα

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi z silnikiem

Koszt przewozu łodzi motorowej zależy przede wszystkim od wymiaru i wagi łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Koszt transportu małej łodzi motorowej to 1,20 złotych za kilometr. Tymczasem koszt przewozu dużej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 do 3 złotych za kilometr. Koszt transportu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się już od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, transport łodzi o wadze 200 kg na trasie z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 zł, czyli 1,20 złotych za kilometr. Za transport łodzi o wadze 350 kilogramów na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 km) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 zł/km.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kg na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi warto sprawdzić, czy gabaryty podane przez wytwórcę łodzi to faktyczne wymiary łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wyznacza punt, w którym łódź motorowa jest najszersza.

Procedury

Przy transporcie łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również omijanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa łodzi i lawety nie powinna przekraczać 3,5 tony, gdy się tak stanie, wówczas przewoźnika obowiązuje dysponowanie systemem ViaTOLL. Kiedy łódź będzie transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów upoważniających do pływania. Należy poinformować firmę transportową, czy łajba jest ubezpieczona, jak również czy dostępne są w niej środki ratunkowe i narzędzia nawigacyjne.