24 (Nr 6606943)

24

Długość [m]:

13.6

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.7

Waga w kg (łączna):

2400

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

skrzynie

Dystans: 5371.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 gru 2020

Adres i termin dostawy

Arabia Saudyjska, Mekka, Mekka

31 gru 2020


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz towaru zamawiany na pełną ciężarówkę interesuje szczególnie zakłady pracy. Jednak zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które obecnie zmieniają miejsce zamieszkania. Wypada przed zleceniem takiego przewozu zdiagnozować kilka decydujących tematów.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy metodę załadunku oraz wyładunku przetransportowanych rzeczy. Gdy znajduje się na paletach, wtedy nasuwa się pytanie czy jesteśmy w posiadaniu sprzętu takiego jak wózki widłowe, które mogą podnieść jego ciężar zarówno w miejscu załadunku oraz w miejscu wyładunku. W wypadku drobnicy czy też ładunków sypkich, należy uzgodnić, czy potrzebna jest górna plandeka i czy do przewozu wystarczy nieprzykryta naczepa. Jeżeli pragniemy przetransportować rośliny, towary spożywcze, wtedy może okazać się konieczne skorzystanie z samochodu-chłodni. Nie wolno zapomnieć, że transport produktów łatwopalnych i szkodliwych wymaga posiadanie odpowiednich dokumentów, jak także w przewozie do innych krajów, przy przekroczeniu określonego ciężaru ładunku, w kilku krajach trzeba się liczyć z dodatkowymi należnościami finansowymi.

            Po doprecyzowaniu swoich wymogów, najczęściej można natrafić przewoźnika na giełdzie przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans. Dlatego że, oferty na niej publikowane, docierają do bardzo dużej ilości profesjonalnych firm transportowych, które posiadają potrzebną gamę samochodów dopasowanych do przewozu różnorodnych paczek, a duża konkurencja umożliwia dostanie niskich cen.