(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

24 palety do Niemiec (Nr 5594103)

24 palety do Niemiec

Długość [m]:

13.5

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

24000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

24 palety

Budżet zlecenia [zł]:

3950

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 837.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Brzeźnio

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Iggensbach

14 sty 2020


Transport pełną ciężarówką

            Przewóz towaru zamawiany na pełen samochód ciężarowy, przyciąga w szczególności przedsiębiorstwa. Jednak zdarza się, że z transportu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które właśnie zmieniają miejsce zamieszkania. Należy przed zleceniem takiego transportu uściślić kilka ważnych zagadnień.

            W pierwszej kolejności, należy ustalić formę załadunku jak i rozładunku towaru. Jeżeli jest on rozmieszczony na paletach, wtedy nasuwa się pytanie czy jesteśmy w posiadaniu sprzętu takiego jak wózki widłowe, które podołają dźwignąć jego wagę zarówno w lokalizacji załadunku oraz w miejscu wyładunku. W wypadku małych przedmiotów czy też ładunków sypkich, należy określić, czy niezbędna jest górna plandeka oraz czy do przewozu wystarczy odkryta przyczepa. Jeżeli zamierzamy przewieźć rośliny, produkty spożywcze, wówczas może okazać się niezbędne skorzystanie z pojazdu-chłodni. Miejmy również na uwadze, że przewóz produktów łatwopalnych i groźnych wymaga posiadanie należytych świadectw, jak również w transporcie zagranicznym, przy przekroczeniu określonej wagi ładunku, w kilku państwach powinno się liczyć z dodatkowymi odpłatnościami.

            Po doprecyzowaniu swoich wymagań, najczęściej można zlokalizować przewoźnika na giełdzie transportowej, takiej jak serwis Clicktrans. Ponieważ ogłoszenia na niej publikowane, trafiają do bardzo dużej ilości różnych przewoźników, którzy posiadają potrzebną gamę pojazdów dopasowanych do transportu różnorakich ładunków, a olbrzymia konkurencja umożliwia otrzymanie niskich cen.