(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

24 tn pelletu (Nr 5443262)

Długość [m]:

1.2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.65

Waga w kg (łączna):

24

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Pellet i brykiet w workach na paletach 24 palety

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 622.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Dąbrowa Górnicza

18 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Naumburg (Saale)

19 lis 2019


Transport pełną ciężarówką

            Transport towaru zamawiany na pełną ciężarówkę interesuje głównie zakłady pracy. Często zdarza się, że z przewozu - pełna ciężarówka korzystają osoby prywatne, które akurat zmieniają miejsce zamieszkania. Trzeba by przed zamówieniem takiego transportu po ustalać parę najważniejszych tematów.

            Pierwsza sprawa, to ustalamy metodę załadunku jak i rozładunku przewożonych rzeczy. Gdy jest on rozmieszczony na paletach, to nasuwa się pytanie czy mamy wózki widłowe, które podołają udźwignąć jego wagę zarówno w lokalizacji załadunku jak i w lokalizacji rozładunku. W wypadku niewielkich paczek czy też towarów sypkich, należałoby sprecyzować, czy potrzebna jest górna osłona i czy do transportu może być nieosłonięta przyczepa. Jeżeli potrzebujemy przewieźć rośliny, produkty spożywcze, wówczas może okazać się konieczne skorzystanie z samochodu-chłodni. Pamiętajmy, że przewóz produktów łatwopalnych i szkodliwych nakazuje posiadanie odpowiednich dokumentów, oprócz tego w transporcie po za granice kraju, przy przekroczeniu wyznaczonej wagi ładunku, w pewnych państwach powinno się liczyć z dodatkowymi opłatami.

            Po dookreśleniu swoich wymagań, najczęściej można wyszukać przewoźnika na giełdzie przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans. Ponieważ ogłoszenia na niej umieszczone, trafiają do bardzo dużej ilości profesjonalnych firm transportowych, które posiadają potrzebną gamę samochodów przystosowanych do transportu różnorakich produktów, a olbrzymia konkurencja pozwala osiągnięcie niskich stawek.