24 tony (Nr 6639875)

24 tony

Długość [m]:

12.2

Szerokość [m]:

2.4

Wysokość [m]:

2.6

Waga w kg (łączna):

24000

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Rozny towar , palety, okna, wiezba dachowa

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1252.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

19 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Valais, Haute-Nendaz

Od 20 maj 2021 do 21 maj 2021


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu pojemniki stosowane w przewozie niedużych paczek (drobnicy), które zwykle podzielone są na mniejsze paczki lub zazwyczaj są spakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica może być również umieszczona na paletach. Kontenery służą do przewozu zarówno towarów sypkich, jak i płynnych oraz takich towarów, które potrzebują podgrzewania lub chłodzenia.

Konstrukcja metalowego pojemnika jest trwała, co pozwala na wielokrotne zastosowanie. Każdy kontener ma należyty sprzęt, który umożliwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na drugi. Pojemniki na ogół transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najczęściej wybieranym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, najczęściej nazywany jako kontener 1C. Jest to pojemnik o obszerności około 33 metrów kwadratowych. Gabaryty w środku pojemników metalowych 20-stopowych mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Kontener kategorii 1A jest kontenerem 40-stopowym, a jego formaty w środku są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W kontenerach 1A i 1C da radę przewieźć prawie 10 europalet. Pojemniki te z reguły stosuje się w transporcie rzeczy zapakowanych.

Osiągalne bywają również pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe kategorii „open top” – ich rozmiary są zbliżone do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierają się one od góry. Ten typ pojemników stosuje się przy przewożeniu surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Typ kontenera „flat rack” używany bywa w transporcie towarów gigantycznych i ciężkich towarów. Ten rodzaj pojemnika w odmianie „collapsible” ma dodatkowo składane boki.

Pozostałymi rodzajami kontenera są pojemniki chłodnicze, izotermiczne, termiczne. Pojemniki metalowe „high cube” używa się w transporcie towarów przestrzennych. Kontenery „open side” mają otwierane boki i wieko górne. Kontenery kategorii „rolling floor” wyposażone są w podłoże toczne. Występują również pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

Cena przewozu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości i typu transportowanego ładunku, odległości oraz specjalnych elementów, które przewoźnik musi spełnić w trakcie przewozu.