(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

25 (Nr 4887902)

25

Dystans: 233.00 km

Adres i termin nadania

Słowacja, Kraj Żyliński, Żylina

8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Krynica-Zdrój

8 wrz 2019


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Przewóz pasażerów może odbywać się autem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 7 osób plus kierowca) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma przewożąca pasażerów powinna mieć dokument kompetencji zawodowych i odpowiednie zezwolenia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku kursów poza terytorium kraju) – licencję na międzynarodowy transport osób.

Cena transportu pasażerów

Koszt transportu pasażerów uzależniony bywa przede wszystkim od odległości jaką trzeba pokonać, a także od ilości pasażerów oraz wagi i wymiaru bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w dokładnej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie informacji w temacie liczby walizek i plecaków oraz innych posiadanych przedmiotów – trzeba podać informację o wyczerpującej wadze i o wymiarach każdej sztuki pakunku. W przypadku, gdy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, określ ich wartość i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

Wyznaczając trasę podróży warto podać dokładne adresy – w przypadku, gdy kilkoro osób odbywa swoją podróż do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym przewoźnikowi przed rozpoczęciem podróży, tak aby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

Na przykład, za transport pasażera wraz z walizkami na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) kosztował 400 złotych. Za przewóz podróżnej wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina zapłacono 550 PLN. Przewóz podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 złotych.