(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

25 cajas (Nr 6263724)

25 cajas

Długość [m]:

0.8

Szerokość [m]:

0.8

Wysokość [m]:

0.8

Waga w kg (łączna):

180

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1737.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

11 wrz 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Kiedy mamy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej płaszczyzny, wtedy wybranie takiej kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych używanych w przewozie LTL zalicza się samochody, których waga przewyższa 3,5 t. oraz inne samochody spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki typu: firanka lub furgon. Wariant ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przetransportowania naszych paczek, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wyliczeniach kosztów przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – waga i gabaryty. Powinno się również dołączyć informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, warto opisać pakunek. Istotna bywa również informacja na temat usługi – czy zalicza się do niej tylko przewóz, czy na przykład załadunek i rozładunek. Znaczącą daną jest również termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w obszarze LTL to z reguły palety, paczki, meble, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, można skorzystać z innej opcji – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.