(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

28 (Nr 4942970)

28

Dystans: 24.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Dzierżoniów

8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Świdnica Polska

8 wrz 2019


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Przewóz podróżnych może być realizowane autem osobowym (taksówką), małym busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autobusem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 ludzi. Firma transportowa przewożąca pasażerów powinna posiadać dokument kompetencji zawodowych i stosowne uprawnienia oraz licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Cena transportu ludzi

Koszt przewozu pasażerów uzależniony bywa często od odległości jaką trzeba pokonać, jak również od liczby ludzi oraz ciężaru i wymiaru walizki, którą ze sobą zabierają podróżni. Przewoźnikowi w szczegółowej wycenie transportu pasażerów, pomoże posiadanie informacji w temacie ilości walizek lub plecaków oraz innych przewożonych rzeczy – należy podać informację o wyczerpującej wadze oraz o wielkości każdej sztuki pakunku. W momencie, kiedy nie znasz dokładnych informacji o bagażu, wyszacuj je i poinformuj firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

Określając trasę podróży dobrze jest podać dokładne adresy – w przypadku, kiedy część pasażerów jedzie do różnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy zawczasu, tak żeby mógł należycie zaplanować drogę podróży.

Na przykład, za przewóz pasażera razem z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 PLN. Za transport pasażerki wspólnie z pupilem na trasie Luton (UK) – Szczecin zapłacono 550 zł. Przewóz podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 złotych.