(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2m3 paneles solares (Nr 5971655)

2m3 paneles solares

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

650

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Dystans: 199.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia-La Mancha, Cuenca

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport innych ładunków

Przewóz innych towarów

Koszt transportu pozostałych ładunków jest zależny od wielkości ładunku, daty przewozu oraz dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełna ciężarówka, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - stanowią platformę, na której układa się nieduże rzeczy lub pakunki. Najpopularniejszym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj przewozi się artykuły spożywcze, paczki, materiały budowlane (np., terakota, panele itd.), okna jak również artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz ładunku, który należy transportować pojazdem ciężarowym i zapełnia jedynie fragment przestrzeni ładunkowej. Przy takim typie transportu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełny samochód dostawczy - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do takiego rodzaju transportu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

Pojemniki metalowe – Transport pewnych towarów wymaga użycia kontenera – szczególnie przy przewozie towarów płynnych lub towarów sypkich. W kontenerach można również przewozić towary drobne w opakowaniach – skrzyniach, kartonach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu ładunków w postaci płynu i sypkich – można rozpoznać ją po specyficznej skrzyni ładunkowej, przekręconej w tył lub na bok.

Inne towary – towary, które nie kwalifikują się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do tzw. towarów innych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.